Alpina Race 2014 – udany debiut na Lisiej Polanie

Alpina Race 2014, zawody które odbyły się na Polu Golfowym Lisia Polana przebiegały przy słonecznej pogodzie. Jeszcze dzień przed imprezą, było naprawdę bardzo dużo śniegu, ale niestety przez nocne opady deszczu organizatorzy byli zmuszeni do skrócenia trasy biegu głównego z 10 km stylem klasycznym do jednej pętli czyli do 3,3 km. Dystans 1,4 km stylem dowolnym został odwołany. Temperatura powietrza rosła z minuty na minutę, ale udało się zdążyć przed największymi roztopami, które przyszły tuż po starcie! Łącznie wystartowało 63 zawodników w tym 22 kobiety. Zwycięstwo wśród mężczyzn odniósł Marcin Brans z SN Klasyk Warszawa, a w rywalizacji pań najlepsza okazała się Urszula Leśniak z Warszawy.

Alpina Race 2014

„Cieszy fakt, że w zaledwie 3 dni udało nam się stworzyć naprawdę dobrą imprezę. Dzięki pracy wielu wspaniałych ludzi oraz sponsorów takich jak Alpina mogliśmy poczuć rodzinną atmosferę, niesamowite emocje oraz wspaniałe widowisko.” – powiedział Filip Szołowski z LABOSPORT Polska, współorganizator Alpina Race 2014.

Szczegóły dotyczące Alpina Race znajdują się na stronie www.alpinarace.pl oraz na oficjalnym facebookowym profilu www.facebook.com/alpinarace .

Napisali o nas:
Alpina Race – dobrze zapowiadające się zawody w centralnej Polsce
Spróbuj swoich sił na biegówkach! 10km stylem klasycznym już w sobotę!
Alpina Race wygrywa z odwilżą. Udany debiut na Lisiej Polanie

Alpina Race – czyli jak zrobić profesjonalne zawody w 4 dni