Castle Triathlon – nowa odsłona triathlonu w Malborku

Castle Triathlon, to nowa nazwa zawodów, które odbędą się w najbliższym sezonie w Malborku. To także nowy termin imprezy, nowy dystans i nowa trasa. Zawody odbędą się 7 września, a triathloniści będą mogli zmierzyć się z pełnym dystansem Ironman czyli 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42,2 km biegu. W Malborku będzie można wystartować również na dystansie o połowę krótszym czyli w popularnej „połówce” (1,9-90-21,1). Castle Triathlon Malbork 2014 nadal będzie wspierany przez firmę Garmin.

GARMIN Iron Triathlon Malbork

„Pływanie tradycyjnie odbędzie się w rzece Nogat u stóp Zamku Krzyżackiego. Część kolarska zostanie przeprowadzona na pętlach po 30 km, natomiast bieg to trasa, która częściowo będzie wiodła przez największą na świecie budowlę z cegły czyli przez Zamek w Malborku!” – powiedział Marcin Florek z LABOSPORT Polska.

Zapisy na dystans Ironman ruszą w poniedziałek 2 grudnia 2013 roku o godzinie 12, natomiast zapisy na dystans ½ Ironman zostaną uruchomione miesiąc później czyli 2 stycznia. Już wkrótce zapraszamy na oficjalną stronę imprezy www.castletriathlon.com , na której za kilka dni ukażą się szczegóły dotyczące zawodów.