GARMIN Iron Triathlon po raz drugi w Radkowie

To już pewna informacja! GARMIN Iron Triathlon po raz drugi zawita do Krainy Gór Stołowych. Dwudniowa impreza odbędzie się 21 i 22 czerwca 2014 roku w Radkowie. Zawody triathlonowe będą rozegrane w niedzielę na dwóch dystansach 1/4 i 1/8 Ironmana.

Podobnie jak w roku ubiegłym, będzie to etap górski tego największego cyklu w Polsce. Triathloniści wystartują w Zalewie Radkowskim i będą mieli do pokonania dystans 0,95 km, a niespełna 500 metrów w przypadku krótszego dystansu. Trasa kolarska zostanie wytyczona na „szosie stu zakrętów”, a zawodnicy będą mieli do pokonania odpowiednio 45 km i 22,5 km. Bieg odbędzie się na dystansie 10,55 km i 5,275 km i podobnie jak rower będzie przeprowadzony na górzystej i selektywnej trasie.

GARMIN Iron Triathlon Radków

„W Radkowie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie drugiego, o połowę krótszego dystansu, po to, aby każdy bez obaw mógł zmierzyć się z tą kultową już trasą. Ponadto w Radkowie zostanie rozegrany aquathlon dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się w sobotę.” – mówi Filip Szołowski z LABOSPORT Polska.

GARMIN Iron Triathlon to największy w Polsce cykl czterech imprez na dystansie ¼ Ironmana. Czas końcowy każdej imprezy jest sumowany z pozostałymi zawodami z cyklu, dzięki czemu utworzy się ranking najlepszych zawodników. Suma czasów daje potencjalny wynik jaki osiągnęli by zawodnicy na pełnym dystansie Ironman.

Rejestracja do cyklu GARMIN Iron Triathlon 2013 rozpocznie się 2 stycznia 2014 roku na oficjalnej stronie zawodów www.irontriathlon.pl