Garmin Iron Triathlon Ślesin 2013 – emocjonujący finał w Ślesinie!

W sobotę 27 lipca Ślesin gościł niemal 400 triathlonistów, którzy ścigali się ze sobą na dystansie 1/4 ironmana, czyli 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu. Wśród zawodników oprócz ścisłej czołówki polskiego triathlonu nie zabrakło znanych osobistości – dziennikarza Macieja Dowbora, posłanki i byłej Mistrzyni Świata w boksie zawodowym Iwony Guzowskiej oraz debiutanta w tego typu zawodach – złotego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – wioślarza Adama Korola!

Po zaciętej rywalizacji w Garmin Iron Triathlon Ślesin na podium stanęli: Adam Głogowski, Mateusz Rak i Krzysztof Augustyniak. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Małgorzata Szczerbińska przed Pauliną Wargacką i Roksaną Marczak. Zawody w Ślesinie to również zakończenie tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon 2013, składającego się z czterech imprez, a każda z nich na dystansie ¼ Ironmana. Zawodnicy rywalizowali w Malborku, Szczecinku, Radkowie i Ślesinie. Suma czasów tych czterech startów wyłoniła zwycięzcę całego cyklu, w którym zwyciężyli: Małgorzata Szczerbińska z łącznym czasem 9:26:28 i Krzysztof Augustyniak z czasem 8:14:17.

Organizatorzy po raz pierwszy w Polsce postanowili zorganizować również tzw. „Bitwę płci”. Jest to klasyfikacja, w której nagrodą był rower czasowy Scott Plasma 30. Formuła polegała na zsumowaniu czasów czterech ćwiartek pierwszego mężczyzny i czterech ćwiartek pierwszej kobiety. Wynik porównano z czasem Mistrza Świata z Hawajów z 2012 roku Petea Jacobsa (8:18:37) w przypadku pierwszego mężczyzny i Leandy Cave (9:15:54) w przypadku pierwszej kobiety. Kto był bliżej czasu mistrza lub kto pokonał ten czas z większą przewagą zwyciężał w „Battle of the sexes”. Zwycięstwo w tej rywalizacji odniósł Augustyniak.

Nie zabrakło również atrakcji dla pozostałych uczestników, którzy startowali w czterech zawodach w cyklu. Z pośród 60 osób, które ukończył wszystkie starty, zostały przeprowadzone zawody pod nazwą „Kto pierwszy, ten lepszy”, w których Adam Głogowski wygrał samochód Renault Clio! D rugą nagrodą był rower czasowy Scott Plasma, a trzecią zegarek Garmin Forerunner 910xt.