Malbork zdobyty!

Zawody otwierające największy w Polsce cykl imprez triathlonowych GARMIN Iron Triathlon 2013 już za nami.

„W Malborku przy głośnym dopingu kilkutysięcznej widowni, zebranej u stóp zamku krzyżackiego, linię mety przecięło 464 zawodników i zawodniczek. To rekordowa frekwencja. Rok temu było nas o połowę mniej”. – mówi Filip Szołowski z Labosport Polska – dyrektor cyklu.

Zawody rozegrano na dystansie 1/4 Ironmana, czyli 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu. Po zaciętej rywalizacji jako pierwszy do mety przybiegł Mikołaj Luft (Luft Tri Team) z łącznym czasem 1:59:43. Tym samym Mikołaj udowodnił, że nie ma sobie równych na tym dystansie. To już bowiem jego drugie z rzędu zwycięstwo w Malborku.

„Muszę przyznać, że rok temu udało mi się szybko uzyskać przewagę nad konkurentami i już po rowerze wiedziałem, że pierwsze miejsce może mi tylko odebrać zły zbieg okoliczności. W tym roku główni konkurenci podnieśli natomiast poprzeczkę i do ostatnich metrów biegu nie byłem pewien swojej pozycji” – mówi Mikołaj.

Jako drugi na mecie po znakomitym biegu zameldował się Krzysztof Augustyniak (MKS Płetval Polkowice) z czasem raptem 35 sekund gorszym od zwycięzcy. Trzeci był Marcin Ławicki (TS Akwedukt Kielce) tracąc 50 sekund do pierwszego zawodnika. W kategorii kobiet natomiast zwyciężyła Małgorzata Szczerbińska z Malborka (MKS Triathlon) z czasem 2:18:06. Miejsce drugie wywalczyła Joanna Susmanek (Luft Tri Team) 2:23:40, a na trzeciej pozycji uplasowała się Roksana Marczak również z Luft Tri Team, z czasem 2:28:57.

Kibice mogli też po wielu latach ujrzeć na podium byłą Mistrzynię Świata w boksie zawodowym i kickboxingu Iwonę Guzowską z Labosport Polska. Iwona w swojej kategorii wiekowej K35 wywalczyła pierwsze miejsce!

„W tym roku poziom sportowy był wyjątkowo wysoki. Na liście startowej pojawiła się cała czołówka polskich triathlonistów. Mogliśmy podziwiać zmagania 6 kadrowiczów i medalistów Mistrzostw Polski” – mówi Marcin Waniewski – MKS Triathlon Malbork – jeden z organizator zawodów w Malborku.

Przypominamy, że zawody w Malborku były pierwszymi z cyklu 4 imprez GARMIN Iron Triathlon. Pozostałe imprezy odbędą się w Szczecinku, Radkowie i Ślesinie. Szczegółowe wyniki, fotogaleria oraz oficjalny film z zawodów znajdziecie na oficjalnej stronie cyklu www.irontriathlon.pl