Mamy Mistrzów Polski w Amatorskim Triathlonie

W niedzielę 9 czerwca Szczecinek gościł prawie 300 amatorów triathlonu, którzy ścigali się ze sobą na dystansie 1/4 ironmana, czyli 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu. Wszystko po to, by wyłonić najlepszego amatora w kraju!

„Kim jest amator? Przyjęte przez nas kryteria są proste. Amatorem jest każdy, kto nie uważa się za zawodowca i nie jest aktualnym kadrowiczem. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, gdzie ta granica się zaciera, bo najlepsi amatorzy trenują tyle samo co zawodowcy. Różni ich jednak to, że w triathlon tylko inwestują, a oprócz satysfakcji nie mają żadnych profitów finansowych, choć nie ma co ukrywać ogólnie wynagrodzenia i wsparcie sponsorskie tzw. „zawodowców” w Polsce jest raczej mizerne. – mówi Filip Szołowski z LABOSPORT Polska – dyrektor cyklu.

Dlatego w Szczecinku na linii startu stanęli debiutanci, jak i stare triathlonowe wygi. Nie zabrakło też znanych ambasadorów triathlonu, takich jak Tomasz Karolak, Maciej Dowbor, Bartłomiej Topa, Iwona Guzowska, czy Łukasz Grass. Kobiety i mężczyźni, starsi i młodsi, każdy o tym samym czasie i na tym samym dystansie.

W klasyfikacji Mistrzostw Polski Amatorów w Triathlonie. Złotymi medalistami w swoich kategoriach wiekowych zostali: Roksana Marczak (K 25), Joanna Grzelak (K 30), Iwona Guzowska (K 35), Agnieszka Jakowicz (K 40), Dorota Gudaniec (K 50), Maciej Bodnar (M 18), Jakub Dec (M 25), Bartłomiej Pawełczak (M 30), Jakub Ruciński (M 35), Marcin Konieczny (M 40), Andrzej Erbel (M 45), Jacek Cieszyński (M 50), Tomasz Klepacki (M 55), Stanisław Zajfert (M 60).

Natomiast ogólnie w drugim starcie cyklu Garmin Iron Triathlon w Szczecinku, po zaciętej rywalizacji jako pierwszy do mety przybiegł Adam Głogowski z AZS AWF Katowice z czasem 02:00:13. Drugi na mecie zameldował się Mikołaj Luft z Luft Tri Team 02:00:26. Trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Augustyniak z MKS Płetval Polkowice, z czasem raptem 31 sekund gorszym od zwycięzcy. W kategorii kobiet natomiast zwyciężyła Małgorzata Szczerbińska z MKS Triathlon Malbork z czasem 2:20:11. Miejsce drugie wywalczyła Joanna Susmanek (Luft Tri Team) 2:24:09, a na trzeciej pozycji uplasowała się Roksana Marczak również z Luft Tri Team, z czasem 2:29:34.

Przypominamy, że zawody w Szczecinku, były drugimi po Malborku z cyklu 4 imprez GARMIN Iron Triathlon. Pozostałe imprezy odbędą się 7 lipca w Radkowie i 27 lipca w Ślesinie.

Szczegółowe wyniki, fotogaleria oraz oficjalny film z zawodów znajdziecie na oficjalnej stronie cyklu www.irontriathlon.pl