Obóz triathlonowy w Calpe 10-20.03.2017

Wraz z portalem Akademia Triathlonu zapraszamy na obozy klimatyczne! Tym razem będziemy gościć zawodników w słonecznym Calpe! Czym jest Calpe? To mała, ukryta między górami a morzem miejscowość na hiszpańskim Costa Blanca, Białym Wybrzeżu. Nie bez przesady można je nazwać zimową stolicą europejskiego kolarstwa… W tym czasie w Calpe spotkać można większość ekip startujących w światowym World Tourze. Spośród Polaków regularnie trenuje tam np. Michał Kwiatkowski, Rafał Majka czy Maja Włoszczowska.

calpe, obóz triathlonowy

Ze względu na specyficzne ukształtowanie terenu panuje tam bowiem specyficzny mikroklimat, stwarzający idealne warunki do treningów w miesiącach, gdy w innych częściach Europe (a nawet samej Hiszpanii) dni są krótkie, a pogoda nie pozwala na efektywny trening rowerowy. W marcu, w okolicach Calpe temperatury w ciągu dnia potrafią sięgać już nawet dwudziestu kilku stopni, a pogoda zazwyczaj jest bardzo słoneczna. Jest tam o wiele cieplej niż np. na Majorce lub w okolicach Barcelony, a trasy kolarskie są znacznie bardziej urozmaicone i pozwalają na dopasowanie treningu do każdego poziomu zaawansowania. Jadąc, można podziwiać ciągnące się kilometrami kwitnące w tym czasie gaje migdałowe oraz sady pomarańczowe pełne dojrzałych owoców.

calpe, obóz triathlonowy

Do dyspozycji są liczne, bardzo dobrej jakości drogi asfaltowe, o stosunkowo niewielkim ruchu samochodowym (nie wspominając już o zupełnie innej kulturze jazdy kierowców, przyzwyczajonych do obecności wszechobecnych kolarzy), pozwalające na wszechstronny trening – zarówno w terenie płaskim, jak i w górach (z nawet kilkunastokilometrowymi podjazdami i wzniesieniami przekraczającymi 1000 m n.p.m.).

calpe, obóz triathlonowy

Samo Calpe to mała miejscowość wypoczynkowa, znajdująca się ok 70 km od Alicante (z międzynarodowym lotniskiem, uroczą starówką i pięknym portem jachtowym, z którego m.in. startuje słynny wyścig dookoła globu Volvo Ocean Race) oraz ok 160 km od Walencji (trzeciego co do wielkości miasta w Hiszpanii, bardzo ciekawego zarówno pod względem turystycznym, jak i gastronomicznym (to tu znajduje się nieoficjalna „stolica” hiszpańskiej paelli, owoców morza (mariscos) oraz najlepszych hiszpańskich pomarańczy. Do Walencji, a także położonej nieco dalej na północ Barcelony, można wygodnie dojechać wynajętym samochodem, pociągiem lub autobusem.

calpe, obóz triathlonowy

Jeśli zatem przyjedziecie na Costa Blanca z rodzinami, także i one nie powinny się tam nudzić. W okresie wiosennym, kiedy do szczytu sezonu jeszcze daleko, a miejscowości turystyczne nie pękają w szwach od wczasowiczów, wygląda tam zupełnie inaczej niż latem!

Termin Obozu
Przewidywane są dwa terminy (turnusy) realizacji Obozu:
11 marca – 21 marca 2017 r. (dla wylotów z Modlina)
10 marca – 20 marca 2017 r. (dla wylotów z Krakowa)

W każdym z ww. terminów Obóz rozpoczyna się na lotnisku w Alicante wraz z przylotem rejsu linii Ryanair nr FR1001 (Modlin – Alicante) lub FR9872 (Kraków – Alicante), a kończy w tym samym miejscu w ostatnim dni turnusu o godzinie planowanego odlotu rejsu linii Ryanair nr FR1002 (Alicante – Modlin) lub FR9871 (Alicante – Kraków). Dokładnie miejsce zbiórki na lotnisku w Alicante zostanie podane indywidualnie. Podane w niniejszej Ofercie ceny dotyczą wyjazdu 10-dniowego (10 noclegów) w jednym z dwóch podanych wyżej terminów (zakładamy, że uczestnik przylatuje i wraca do tego samego portu lotniczego w Polsce).

Opłaty
Cennik opłat za obóz (wraz z elementami płatnymi opcjonalnie):

calpe, obóz triathlonowy

Co obejmuje cena Pakietu Standard?
Pakiet Standard (w cenie 2399 zł) obejmuje:
– zakwaterowanie w 4-osobowym apartamencie typu studio (opis apartamentów poniżej);
– wynajęcie wysokiej klasy roweru szosowego na cały czas pobytu (dopasowanie i obsługa techniczna w cenie);
– transfery z/do lotniska w Alicante do/z apartamentowca w Calpe (w dniu rozpoczęcia i zakończenia Obozu, w godzinach pokrywających się z godzinami przylotu i odlotu ww. rejsów linii Ryanair);
– 3 wejścia na kryty 25-metrowy basen pływacki (tory zarezerwowane dla uczestników Obozu);
– szczegółowy przewodnik po trasach kolarskich w regionie (z mapami i opisami);
– zniżki do wybranych restauracji/kawiarni i pomoc w organizacji czasu wolnego;
– ubezpieczenie Signal Iduna w pakiecie Standard Europa (KL – 10000 EUR, NNW – 15000 PLN; szczegółowe warunki są załącznikiem do Umowy stanowiącym jej integralną część);
– plan treningowy na czas obozu dla grup zawodników początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych;
– opieka doświadczonych trenerów i wspólne treningi pływackie, kolarskie i biegowe z podziałem na poszczególne grupy zaawansowania;

calpe, obóz triathlonowy

Czego nie obejmuje cena Pakietu Standard?
Pakiet Standard nie obejmuje:
– biletów lotniczych (zalecamy przelot tanimi liniami Ryanair, które obsługują loty na trasie Modlin-Alicante-Modlin lub Kraków/Alicante/Kraków w terminach rozpoczęcia/zakończenia naszych turnusów)
– wyżywienia (w apartamencie znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, w której można przygotowywać posiłki, a w pobliżu są sklepy oraz wiele restauracji zarówno z regionalnym, jak i europejskim jedzeniem);
– transferów w dniach/godzinach innych niż zgodne z podanymi wyżej lotami linii Ryanair w dniach rozpoczęcia/zakończenia obozu (istnieje jednak możliwość transferu w innym terminie za dodatkową dopłatą);
– ubezpieczenia w standardzie wyższym niż Signal Iduna Standard Europa oraz ubezpieczenia OC (istnieje możliwość rozszerzenia pakietu ubezpieczeniowego);
– obowiązkowego ubezpieczenia wynajętego roweru lub zwrotnego depozytu-zabezpieczenia (szczegóły poniżej).

calpe, obóz triathlonowy

Opcjonalne elementy Oferty i zniżki
Klient może, za dodatkową opłatą, skorzystać z następujących opcji dodatkowych:
1. Pakiet Premium: zawierający wszystkie elementy Pakietu Standard, jednak z noclegiem w apartamencie 2-osobowym AP2 – cena za cały turnus: 2899 zł/os;
2. Pakiet Standard+: zawierający wszystkie elementy Pakietu Standard oraz dodatkowo wyżywienie w wariancie Half-Board (dwa posiłki) – cena za cały turnus: 3499 zł/os;
3. Pakiet Premium+: zawierający wszystkie elementy Pakietu Premium oraz dodatkowo wyżywienie w wariancie Half-Board (dwa posiłki) – cena za cały turnus: 3999 zł/os;
4. Pakiet dla Osoby Towarzyszącej (nietrenującej), który obejmuje nocleg w wybranym typie apartamentu (tym samym, który wynajęła osoba trenująca), transfery lotniskowe oraz obowiązkowe ubezpieczenie Signal Iduna Standard Europa (bez wyżywienia):
– w cenie 1599 zł/os (nocleg w apartamencie 4-osobowym AP4);
– w cenie 2099 zł/os (nocleg w apartamencie 2-osobowym AP2);
5. Pakiet+ dla Osoby Towarzyszącej (nietrenującej), który obejmuje nocleg w wybranym typie apartamentu (tym samym, który wynajęła osoba trenująca), transfery lotniskowe oraz obowiązkowe ubezpieczenie Signal Iduna Standard Europa (z wyżywieniem w wariancie Half-Board):
– w cenie 2599 zł/os (nocleg w apartamencie 4-osobowym AP4);
– w cenie3099 zł/os (nocleg w apartamencie 2-osobowym AP2);
6. Dopłata do Rezerwacji Apartamentu na Wyłączność:
– 1099 zł w przypadku apartamentu 2-osobowego AP2;
– 699 zł w przypadku apartamentu 4-osobowego AP2, w którym nocują 3 pełnopłatne osoby;
– 1399 zł w przypadku apartamentu 4-osobowego AP2, w którym nocują 2 pełnopłatne osoby;
– 1999 zł w przypadku apartamentu 4-osobowego AP2, w którym nocuje 1 pełnopłatna osoba.
7. Dopłata za pobyt dziecka do 12 roku życia:
– 150 zł w przypadku apartamentu 2-osobowego AP2 (pod warunkiem wykupienia AP2 przez dwójkę pełnopłatnych opiekunów – trenujących lub 1 trenującego wraz z osobą towarzyszącą, lub wykupienia apartamentu na wyłączność);
-699 zł w przypadku apartamentu 4-osobowego AP4 (o ile rodzice/opiekunowie wykupili 4 miejsca płatne, lub dopłacili do apartamentu na wyłączność).

calpe, obóz triathlonowy

Apartamenty
W czasie Obozu jego uczestnicy mogą zostać zameldowani w jednym z dwóch typów apartamentów (w zależności od wybranego Pakietu):
AP2 – Apartament 2-osobowy: apartament z jedną sypialnią (z łóżkiem 2-osobowym), łazienką oraz salonem (z rozkładaną sofą); mogą w nim mieszkać komfortowo 2 osoby (na łóżku małżeńskim lub z wykorzystaniem sofy) lub ewentualnie 3 osoby (np. rodzice z dzieckiem);
AP4 – Apartament 4-osobowy: apartament z dwiema sypialniami (jedną z łóżkiem 2-osobowym i osobną łazienką oraz drugą z dwoma łóżkami pojedynczymi), kuchnią, łazienką oraz salonem (z rozkładaną sofą); mogą w nim mieszkać komfortowo 4 osoby (2 na łóżku małżeńskim, 2 na łóżkach pojedynczych), lub – w opcji budżetowej – 5 osób (jedna na sofie w salonie).

Wszystkie apartamenty znajdują się w komfortowym apartamentowcu zlokalizowanym w miejscowości Calpe. Jest w nich w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka, garnki i zastawa stołowa, sztućce itp.), łazienka, pralka, telewizja, klimatyzacja, WiFi. W pobliżu apartamentowca zlokalizowane są liczne sklepy i restauracje.

Zakwaterowanie w apartamentach

Rezerwując pobyt na Obozie, Klient wykupuje pojedyncze miejsce w wybranym przez siebie typie apartamentu. Do miejsc pozostałych w apartamencie Organizator przydzieli innych uczestników Obozu tak, aby w AP2 nocowały maksymalnie 2 osoby, zaś w AP4 – cztery osoby.

Aby zarezerwować wspólne zakwaterowanie kilku osób w tym samym apartamencie, należy dokonać ich zgłoszenia na jednej Umowie lub ustalić szczegóły z Organizatorem. Klient odpowiada za wszelkie szkody i zniszczenia, jakie w czasie jego pobytu nastąpiły w wynajmowanym przez niego apartamencie.

calpe, obóz triathlonowy

Wyżywienie

W cenie obozu (Pakiet Standard) nie jest zawarte wyżywienie. Każdy uczestnik musi o nie zadbać we własnym zakresie. Do dyspozycji uczestników, w każdym apartamencie, jest w pełni wyposażona kuchnia wraz z kuchenką i lodówką. W pobliżu apartamentowca znajdują się zaś liczne sklepy oraz restauracje.

Możliwe jest wykupienie opcji wyżywienia w standardzie Half-Board (śniadanie + wybrany rodzaj posiłku: lunch lub kolacja).

Rowery
Każdy uczestnik Obozu (nie dotyczy osób towarzyszących i dzieci) skorzystać może (w ramach opłaty za Obóz) z wynajmu roweru szosowego wysokiej klasy. Koszt wynajmu zawarty jest w cenie Pakietu Standardowego.
Rower zostanie przygotowany (dopasowanie rozmiaru ramy i wysokości kierownicy oraz siodła), na podstawie danych przesłanych przed obozem przez Klienta. Każdy rower będzie wyposażony w podstawowy zestaw naprawczy (pompka, dętka, łyżki). Uczestnik Obozu powinien posiadać własne pedały oraz kask (choć istnieje także możliwość wynajęcia, za dodatkową opłatą, ograniczonej ilości tych elementów wyposażenia na miejscu).

calpe, obóz triathlonowy

Ubezpieczenie lub zwrotna kaucja-zabezpieczenia wynajętego roweru
Każdy uczestnik Obozu wynajmujący rower jest odpowiedzialny za stan roweru, z którego korzysta i powinien dbać o niego z należytą starannością. Niezależnie od tego, w dniu wynajęcia roweru osoba wynajmująca musi wnieść jedno z alternatywnych zabezpieczeń:
– ubezpieczenie roweru od uszkodzeń (nie wynikających z umyślnej winy lub rażącego niedbalstwa wynajmującego), pokrywające 100% wartości roweru (w tym także np. pęknięcie ramy spowodowane wypadkiem itp.) – w wysokości 30 EUR za cały okres wynajmu. Ubezpieczenie nie obejmuje sytuacji utraty roweru w wyniku kradzieży;
– zwrotnej kaucji w wysokości 200 EUR (w dniu zdania roweru kaucja zostanie Klientowi zwrócona w całości lub w pomniejszona o wartość ewentualnych drobnych uszkodzeń spowodowanych przez Klienta; w przypadku, gdy wartość uszkodzeń będzie wyższa niż wniesiona kaucja, Klient będzie zobowiązany pokryć pozostałe uszkodzenia).
Ubezpieczenie lub kaucja płatne są w dniu wynajęcia roweru, gotówką, bezpośrednio na ręce przedstawiciela firmy wynajmującej rower.

calpe, obóz triathlonowy

Kadra trenerska
Kadrę obozu stanowić będą najlepsi specjaliści od triathlonu w kraju – trenerzy z Labosport Polska.
Filip Szołowski był reprezentantem Polski w triathlonie. Zdobył 51 medali Mistrzostw Polski w Triathlonie, Duathlonie i Aquathlonie we wszystkich kategoriach wiekowych. Jego największy sukces to brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata i 3 złote medale Mistrzostw Polski Seniorów w Triathlonie. Jego podopieczni zdobywali medale Mistrzostw Polski, a także kwalifikowali się na Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach oraz Ironman 70.3. Ponadto stawali na podium zawodów Ironman w swojej kategorii wiekowej. Jest absolwentem warszawskiego AWF-u. Trener triathlonu, pływania i lekkiej atletyki. Z triathlonem związany od ponad 20 lat.

Piotr Grzegórzek jest trenerem triathlonu i zajmuje się przygotowaniem zawodników do startów na dystansach od sprintu do Ironmana. Jego podopieczni zdobywali m.in. kwalifikację na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3, a także zajmowali czołowe miejsca na Mistzrostwach Polski Age-Group. Piotr był członkiem Kadry Narodowej w triathlonie od 2002 do 2010 roku. Zdobył 35 medali Mistrzostw Polski w Triathlonie, Duathlonie i Aquathlonie. Piotr wielokrotnie stawał na podium i wygrywał Puchar Polski, a jego największy sukces, to 4 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów, a także brązowe medale Akademickich Mistrzostw Świata w Triathlonie oraz Mistrzostw Europy młodzików.
Dodatkowe informacje
– Obóz organizowany jest przy współpracy z Apetiteforsports.
– Liczba miejsc jest ograniczona. W obozie może wziąć udział maksymalnie 40 osób.
– Organizator ma prawo do odwołania obozu w przypadku nie zebrania się odpowiedniej liczby osób.
– Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w obozie prosimy o kontakt mailowy na adres calpe@akademiatriathlonu.pl lup przez poniższy formularz zgłoszeniowy.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ PRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY