Radków dla twardzieli!

W niedzielę 7 lipca w Radkowie odbyła się trzecia impreza z cyklu GARMIN Iron Triathlon 2013. Tym razem na dystansie 1/4 ironman, czyli 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu, ścigało się ponad 250 zawodników. Był to naprawdę trudny wyścig.

„Zawody w Radkowie to zdecydowanie najtrudniejszy triathlon w Polsce. Traktujemy go w naszym cyklu jako etap górski. Suma przewyższeń na rowerze i biegu to ponad 1000 metrów. Rower rozegrany został na słynnej Szosie Stu Zakrętów w sercu Gór Stołowych. Ponad 8 km ciągłego podjazdu i nachylenie trasy sięgające 12%! A później trudny technicznie zjazd serpentynami, na których najlepsi zawodnicy osiągali prędkość ponad 80 km na godzinę. Na biegu nie było wcale łatwiej! Nawet meta została usytuowana na takim podbiegu, że część zawodników docierała do niej na czworaka. Jednak cieszy nas, że prawie wszyscy zawodnicy ukończyli, bo to świadczy, że mamy w Polsce prawdziwych triathlonowych twardzieli.” – mówi Filip Szołowski z Labosport Polska – dyrektor cyklu Garmin Iron Triathlon 2013.

W Radkowie na linii startu stanęli debiutanci, amatorzy jak i zawodowcy. Dlatego różnica między pierwszym Krzysztofem Augustyniakiem z MKS Płetval Polkowice (02:14:24), a ostatnim zawodnikiem wynosiła prawie dwie i pół godziny! Kolejni po Augustyniaku na metę wpadali: Marcin Ławicki z Akweduktu Kielce (02:14:57) i Adam Głogowski z AZS AWF Katowice (02:18:31). Pierwszą panią na mecie była natomiast niepokonana w tegorocznym Garmin Iron Triathlon Małgorzata Szczerbińska z MKS Triathlon Malbork (02:32:43). Druga zameldowała się Agata Pecyna z OSP Pniewy (02:48:09), a trzecia Roksana Marczak z Luft Tri Team (02:52:00).

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie cyklu www.irontriathlon.pl .