O nas

Kilka słów o nas

Sport wyczynowy, szczególnie triathlon kojarzy się ludziom z ciężką pracą, katorżniczymi treningami, ale też z wytrwałością, zaangażowaniem, determinacją i pasją. To wszystko prawda! Do tego możemy dodać, że sport wyczynowy łączy się z podróżowaniem i zwiedzaniem świata, poznawaniem naprawdę wielu ciekawych ludzi i nauką jakiej nie da nam żadna szkoła. Przez sport również i my się poznaliśmy, a co ciekawe, pomimo setek dni spędzonych wspólnie na obozach w jednym pokoju, byliśmy od zawsze największymi rywalami na triathlonowych trasach. Liczne finisze na tzw. kreskę, dziesiątki zawodów do ostatniego tchu i jak zawsze walka fair play sprawiły, że pomimo rywalizacji jaka była między nami, potrafiliśmy świetnie się dogadywać.

Życie zawodowych triathlonistów prowadziliśmy przez kilka ładnych lat: trenując, startując, dobrze się odżywiając, regenerując się, ale też ucząc się zarówno w szkołach, na uczelniach, czy chociażby samokształcąc w dziedzinach, które nas interesowały. W końcu byliśmy młodzi, pełni pasji, marzeń i nastawieni na podbój sportowego świata! Jednym z takich marzeń był udział i godna reprezentowanie kraju na Igrzyskach Olimpijskich. Niestety nie wszystkie marzenia się spełniają, a główny cel jaki sobie założyliśmy nie został przez nas osiągnięty! Kariera sportowca często szybko przemija i nikt, tak samo jak my nie spodziewaliśmy się, że aż tak szybko. Być może zabrakło talentu, być może zabrakło zdrowia, być może zabrakło… no właśnie czego zabrakło sami nie potrafimy do końca powiedzieć, ale pewne jest, że na triathlonowych trasach zostawiliśmy nasze serce!

Na szczęście byliśmy świadomymi zawodnikami i przez te kilkanaście lat wyczynowego ścigania się, mieliśmy też czas na przemyślenia, m.in. o tym co byśmy chcieli w życiu tak naprawdę robić po zakończeniu kariery. Będąc sportowcem trzeba mieć cały czas z tyłu głowy, to że sport to nie wszystko, że poza sportem warto mieć również inne umiejętności, które pomogą ci w codziennym funkcjonowaniu, a powiedzenie, że sportowcem się bywa, a człowiekiem jest przez całe życie jest jak najbardziej trafne. Tak też powstał pomysł na Labosport Polska, firmę, która swoje początki miała na sylwestrowym obozie triathlonowym w 2009 roku, podczas którego wykonywaliśmy testy mleczanowe dla uczestników, a po obozie rozpisywaliśmy im plany treningowe przygotowujące do konkretnych zawodów.

Aktualnie specjalizujemy się w indywidualnym planowaniu treningu do triathlonu oraz innych dyscyplin wytrzymałościowych zarówno dla wyczynowców, jak i zawodników amatorsko uprawiających sport. Ponadto zajmujemy się organizacją obozów sportowych, marketingiem sportowym i organizacją imprez, nie tylko triathlonowych, ale również biegowych, kolarskich czy wędkarskich :)

Wciąż poszukujemy nowych wyzwań, a od kilku lat naszą misją jest uświadamianie i edukowanie osób chcących rozpocząć swoją przygodę ze sportem jak i osób chcących podnieść swój poziom sportowy poprzez dostarczanie jak najbardziej wartościowych treści oraz usług. Mamy się czym pochwalić, bo wyniki jakie osiągają nasi podopieczni są na najwyższym poziomie, a co za tym idzie chcemy przekazać Wam wiedzę na temat tego jak można rozwijać się w triathlonie i z sezonu na sezon przełamywać swoje bariery.