Trener Radzi – Rozgrzewka przed treningiem! (FILM)

Właściwa rozgrzewka jest niezbędnym elementem każdego treningu. Jej zadaniem jest przygotowanie narządu ruchu, w którego skład wchodzą nie tylko mięśnie, ale również stawy, więzadła czy kości, do intensywnej pracy. 

Rozgrzewka powinna mieć charakter ogólny tj. mimo, że biegając używamy głównie kończyn dolnych, to rozgrzewamy również, ramiona, tułów czy chociażby szyję, czyli części ciała, które podlegają mniejszym przeciążeniom, ale w dalszym ciągu pracują podczas biegu. Odpowiednio przeprowadzona rozgrzewka trwająca od 5 do 10 min (niektórzy potrzebują więcej czasu), pozwoli ustrzec organizm przed kontuzjami takimi jak zerwania czy naderwania mięśni oraz mikrourazy mięśniowe. Dzięki gimnastyce rozciągającej przed treningiem organizm dostaje informacje, że pora wzmożyć „smarowanie” powierzchni stawowych, a nasze więzadła i przyczepy zachowują elastyczność. Lekki wzrost tętna na rozgrzewce spowoduje, że łatwiej będzie na samym początku wejść w trening.
Jako trenerzy Labosport z wieloletnim doświadczeniem, będziemy do znudzenia zalecamy wykonywanie rozgrzewki przed aktywnością fizyczną. Żeby ułatwić Wam tę czynność przygotowaliśmy i prezentujemy zestaw ćwiczeń, których wykonanie zagwarantuje dobre przygotowanie do treningu.

Miłego oglądania!