Etap w Płocku ponownie zainauguruje cykl Garmin Iron Triathlon!

W 2017 roku Płock szturmem wdarł się na triathlonową mapę Polski i już po pierwszej edycji impreza zdobyła tytuł „Debiut Roku”. W 2018 roku w Płocku padł rekord frekwencji, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodników w sezonie 2019 ponownie odbędzie się tu inauguracja cyklu, tym razem 8. edycji Garmin Iron Triathlon – najstarszego i zarazem największego w Polsce!

W przyszłym roku triathloniści ponownie zmierzą się na Mazowszu. Inauguracja cyklu Garmin Iron Triathlon 2019 w Płocku odbędzie się 26 maja 2019! 

„Jesteśmy ogromnie zadowoleni z rozwoju cyklu Garmin Iron Triathlon, bo według sygnałów jakie płyną do nas od zawodników, to nie tylko zacięta sportowa rywalizacja, ale również imprezy, w których każdy znajdzie coś dla siebie. W przyszłym sezonie kolejny raz będziemy mogli zaoferować tysiącom triathlonistów start w znanych i całkiem nowych lokalizacjach podczas największego i najstarszego cyklu w kraju. Cały czas wprowadzamy kolejne udogodnienia i chcemy, żeby każda następna edycja była jak najbardziej atrakcyjna zarówno dla samych zawodników, jak i kibiców”.– powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

git płock

W ramach Garmin Iron Triathlon Płock 2019 triathloniści rozpoczną rywalizację w Zalewie Sobótka, następnie będzie na nich czekał legendarny już dobieg do T1 po prowadzącej do Rynku skarpie. Trasa kolarska etapu w Płocku nie zmieni się w stosunku do poprzedniego roku i zostanie poprowadzona drogą wojewódzką nr 562 w kierunku miejscowości Biskupice, przez Maszewo i Brwilno. Charakterystyczny będzie również etap biegowy, podczas którego zawodnicy przemierzą okolice Starego Rynku i będą mijać architektoniczne symbole Płocka oraz urokliwą promenadę wzdłuż wijącej się poniżej Wisły, dzięki czemu będą mieli bezpośredni kontakt z tłumami kibiców tradycyjnie dopingujących ich na trasie.

Zawodnicy, którzy zdecydują się na start podczas Garmin Iron Triathlon Płock 2019 kolejny raz będą mieli do wyboru aż trzy dystanse. Najdłuższy dystans to klasyczna „połówka”, czyli 1/2 IM: 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu. Oprócz tego do wyboru będą: niezwykle popularna 1/4 IM, czyli 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu, a także idealna dla triathlonowych debiutantów 1/8 IM: 0,475 km – 22,5 km – 5,275 km. Garmin Iron Triathlon oprócz startów indywidualnych to również rywalizacja sztafet triathlonowych, w których można wziąć udział na każdym dystansie. Wystarczy zebrać trzyosobową drużynę, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze i trzecia biegnie. Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą tradycyjnie zawody biegowe dla najmłodszych – Garmin Kids. Od wielu lat starty dzieci cieszą się ogromną popularnością. Zawody na dzieci odbędą się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

git płock

Płock to przede wszystkim dokonała lokalizacja, szybko i sprawnie można tu dotrzeć z każdego miejsca w kraju.

Odległość Płocka od największych miast w Polsce:

Warszawa 107 km (przez S7 i drogę krajową nr 62)
Łódź 121 km (przez A1 i drogę krajową nr 60)
Poznań 227 km (przez A2 i drogę krajową nr 92)
Bydgoszcz 155 km (przed drogi krajowe nr 10 i 62)
Gdańsk 269 km (przez A1 i drogę krajową nr 62)

Płock to również urokliwe miasto położone na skarpie, na prawym brzegu Wisły, gdzie nadwiślańska panorama miasta zachwyca turystów. Płock to także doskonała infrastruktura i możliwość komfortowego uprawiania różnorodnych dyscyplin sportu. W Płocku warto spędzić kilka dni, by oprócz sportowej rywalizacji móc skorzystać z bogatej oferty turystycznej jaką oferuje miasto.

Zapisy na przyszłoroczną edycję cyklu Garmin Iron Triathlon ruszą już wkrótce, o czym poinformujemy na stronie internetowej. Tradycyjnie dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Śledźcie na bieżąco naszą stronę www.irontriathlon.ploraz profil na portalu Facebook www.facebook.com/irontriathlon/.