Finał cyklu GARMIN Iron Triathlon 2014 w Górznie

W tym sezonie pojawi się nowy punkt na mapie cyklu Garmin Iron Triathlon. Co prawda nie jest to nowy punkt na mapie imprez triathlonowych, bo przez ostatnie 25 lat, co roku odbywały się tam zawody i to te z najwyższą rangą. To miasto, które wielokrotnie gościło Mistrzostwa Polski. W nadchodzącym sezonie 19 lipca 2014 roku w Górznie odbędzie się finał cyklu Garmin Iron Triathlon. Dzień później przeprowadzone zostaną zawody towarzyszące dla dzieci.

GARMIN Iron Triathlon Górzno

„Górzno to pięknie położone miasto w województwie kujawsko-pomorskim, które leży nad dwoma jeziorami – Górznieńskim i Młyńskim. Charakteryzuje się m.in. dobrą lokalizacją, a odległość od Torunia to zaledwie 90 km, Warszawy 175 km, Gdańska 205 km, Poznania 250 km.” – powiedział Filip Szołowski, który jest dyrektorem cyklu Garmin Iron Triathlon 2014.

„Mogę powiedzieć, że w Górznie zawody triathlonowe organizowane są praktycznie od zawsze. Pierwszy triathlon w Polsce zorganizowaliśmy 25 lat temu, w roku powstania Polskiego Związku Triatlonu. Od tamtego czasu, do dnia dzisiejszego, nieprzerwanie  organizowaliśmy zawody o różnej randze i zasięgu. Na początku były to zawody regionalne, później zaliczane do Pucharu Polski, a od roku 1998 systematycznie  zawodnicy w Górznie rywalizują ze sobą w zawodach rangi Mistrzostw Polski. Podejmując współpracę z firm Labosport Polska i chcąc włączyć się w 2014 roku do największego cyklu triathlonowego w kraju jakim jest Garmin Iron Triatlon wierzę, że przyczynimy się do zwiększenia popularyzacji tej dyscypliny sportu nie tylko w naszym regionie ale również na terenie całego kraju. Nie bez znaczenia pozostanie również zwiększona promocja miasta i gminy Górzno.” – dodaje Burmistrz Miasta Górzno Robert Stańko.

Rejestracja do cyklu Garmin Iron Triathlon rozpocznie się 2 stycznia 2014 roku na oficjalnej stronie zawodów www.irontriathlon.pl