Obóz w Kudowie Zdrój – szlifujemy formę przed sezonem

Pięć treningów pływackich, dwa kolarskie, trzy biegowe, a także dwa treningi sprawności ogólnej – to bilans treningów na obozie triathlonowym w Kudowie Zdrój. Obóz organizowany przez LABOSPORT Polska i Akademię Triathlonu odbył się w dniach 10-16.02.2014.

obozkudowa2014_1

Podczas treningów pływackich trenerzy główną uwagę skupiali na poprawieniu techniki. Każdy z zawodników został nagrany pod, jak i nad wodą, a następnie została przeprowadzona szczegółowa analiza każdego z nich. Na zakończenie obozu chętni mieli mieć możliwość wystartowania w zawodach w biegu narciarskim, jednak z powodu braku śniegu wyścig został odwołany. Uczestnicy za bardzo się tym nie zmartwili i chętnie wsiedli na rowery, które są bardziej przyjazne triathlonistom niż biegówki.

Kudowa Zdrój to nie tylko miejsce uzdrowiskowe, ale także świetne miejsce do treningów. Basen ze słoną wodą, który znajdował się zaledwie 200 metrów od hotelu, mnóstwo ścieżek biegowych, jak i rowerowych pozwala na przeprowadzenie niemalże każdego treningu.

obozkudowa2014_3

Uczestnicy obozu trenują pod okiem trenerów z LABOSPORT Polska Piotra Grzegórzka i Krzysztofa Augustyniaka. „Poziom zawodników jest zróżnicowany, natomiast razem z Krzyśkiem dokładamy wszelkich starań, by każdy był zadowolony i wyniósł jak najwięcej informacji” – mówi Piotr Grzegórzek. Oprócz treningów uczestnicy mają możliwość wysłuchania merytorycznych wykładów prowadzonych przez trenerów m.in. Marcina Florka i Filipa Szołowskiego. Mogą również pytać do woli o wszystkie kwestie związane z triathlonem.

obozkudowa2014_4

Góry Stołowe to miejsce, gdzie zostaną rozegrane zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon w Radkowie. „W środę zawodnicy mieli okazję potrenować częściowo na trasach kolarskich u naszych czeskich sąsiadów, a także na Drodze Stu Zakrętów” – mówi Krzysztof Augustyniak. Wszyscy uczestnicy ciężko trenują wykorzystując dobrą pogodę i świetne warunki treningowe.

Obozowiczom towarzyszyła świetna pogoda, temperatura sięgała 8 stopni C i świeciło słońce. W ostatni dzień obozu zawodnicy wybrali się na wycieczkę biegową po urokliwych trasach Parku Narodowego.

obozkudowa2014_5