„Sportowa rodzinka” – poczytaj dzieciom o sporcie

Po co triathlonistom pianki, dlaczego biegacze tak sapią w czasie maratonu i co to jest joko kage? Na te pytania i wiele innych odpowie „Sportowa rodzinka”.

Maks, jego rodzice, siostra Zuzia i brat Antek kochają sport. Biegają, pływają, jeżdżą na rowerach, rolkach i nartach. Znajdują też czas na tenis, karate, piłkę nożną i wędrówki po górach. Poza tym wiedzą, jak dobrze można się bawić kibicując na imprezach sportowych i… jak ważna jest zdrowa dieta. Z nimi nie można się nudzić! Wiersze o ich sportowych przygodach będą nie tylko świetną lekturą na dzień dobry i dobranoc, ale też pomogą dzieciom zrozumieć i pokochać aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia.

okladka_sportowa_rodzinka_1

Książkę polecają:
Beata Sadowska, dziennikarka:
O tym, dlaczego sport jest jak tort. O tym, dlaczego burak pokłócił się z cukierkiem. O triathlonie, rowerze, bieganiu i rolkach. Wspaniała alternatywa dla kreskówkowych zwierzaków okładających się po głowach wszystkim, co popadnie. Piękna pochwała sportu.

Tomasz Karolak, aktor:
Idealna lektura do zarażania dzieciaków sportowym bakcylem. Zdecydowanie polecam.

Łukasz Grass, dziennikarz, redaktor naczelny portalu akademiatriathlonu.pl:
Miłość do sportu rodzi się we wspólnym jego przeżywaniu od najmłodszych lat. Czytanie dzieciom samo w sobie jest już wielką wartością, a jeżeli dzięki temu nasze dzieci zaczną się więcej ruszać i pokochają aktywność fizyczną, możemy być spokojni o ich przyszłość.

O autorach:
Maciej Musielak – dziennikarz, pracuje w radiu Złote Przeboje, Roxy FM i TOK FM. Bywał reporterem, wydawcą, współautorem radiowego kabaretu i konkursów. Obecnie jest producentem lokalnych audycji. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Biega dość regularnie po leśnych dróżkach.

Tomasz Samojlik – za dnia jest doktorem nauk biologicznych zajmującym się badaniem historycznych przemian przyrody Puszczy Białowieskiej. Wieczorami natomiast zamienia się w superbo…, to znaczy autora i ilustratora książek i komiksów edukacyjnych dla młodszych, starszych i całkiem podstarzałych dzieci. W tej części swojej twórczości stara się obudzić w czytelnikach ciekawość świata i zarazić ich naukowym bakcylem.

wierszyk_o_triathlonie

ISBN 978-83-935270-2-1

Format: 200 x 200 mm
Wydawca: Wydawnictwa Sportowe i Naukowe
Oprawa: twarda
Objętość: 36 stron
Przedział wiekowy: 3+
Premiera: 1 lipca 2014 r.
Cena: 19,99 zł (w tym 5% VAT)